28.10.2021

Yara en Milieudefensie met elkaar in gesprek over klimaatdoelen

Wat gebeurt er als kunstmestfabriek Yara en Milieudefensie de confrontatie aangaan over klimaatdoelen? In het radioprogramma De Zeeuwse Kamer gingen Gijsbrecht Gunter van Yara en Donald Pols van Milieudefensie het gesprek met elkaar aan. De uitkomst: een stevig gesprek en een koffieafspraak.

 

Het lijkt nog ver weg, maar een van de klimaatdoelen voor 2050 is dat de CO2-uitstoot 95 procent verminderd moet zijn ten opzichte van 1990. Gunter geeft aan dat Yara daarop is voorbereid: "We hebben nu 65 procent reductie weten te behalen ten opzichte van 1990. Ik denk dat we daarmee bij de top van Nederland horen. We willen in 2030 85 tot 90 procent gereduceerd hebben."

Toch zijn er volgens Donald Pols van Milieudefensie nog veel Nederlandse bedrijven die niet anticiperen op het gestelde doel: "Het is echt zorgelijk. Afgelopen week bleek dat tienduizenden Nederlandse bedrijven geen plannen hebben om te kunnen beantwoorden aan de klimaatdoelstellingen."

Lees het volledige bericht en beluister de uitzending