06.05.2026

Velogy van start als zelfstandig Europees polymerenbedrijf

Velogy is officieel van start gegaan als nieuw Europees polymerenbedrijf, na de afronding van de verkoop van geselecteerde Europese olefinen‑ en polyolefine‑activiteiten van LyondellBasell aan investeerder AEQUITA. De activiteiten, die begin mei zijn overgedragen, opereren nu zelfstandig onder de naam Velogy. Het hoofdkantoor is gevestigd in Rotterdam.

 

Het bedrijf beschikt over vier productielocaties in Frankrijk, Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk en telt circa 1.700 medewerkers. Velogy levert meer dan 150 polymerenproducten aan ruim 1.600 klanten wereldwijd, actief in sectoren zoals bouw, infrastructuur, verpakkingen, mobiliteit, gezondheidszorg en consumentenproducten.

Met de afsplitsing van LyondellBasell richt Velogy zich op een meer autonome en wendbare bedrijfsvoering binnen Europa. Volgens het bedrijf maakt de zelfstandige positie het mogelijk om sneller beslissingen te nemen, belangrijk in een markt die gekenmerkt wordt door veranderende regelgeving, economische druk en aanpassingen in toeleveringsketens.

Eigenaar AEQUITA ziet Velogy als een platform voor verdere opbouw van een Europees polymerenbedrijf. Daarbij wordt gekeken naar uitbreiding van productiecapaciteit en productaanbod, onder meer via overnames. De eerder aangekondigde voorgenomen overname van Europese petrochemische activiteiten van SABIC past binnen die strategie.