21.01.2026

Nieuwe investering voor Relement voor opschaling Bio MPA

Relement heeft 5,4 miljoen euro aan investeringen opgehaald voor het opschalen van de productie van Bio MPA, het eerste product van het bedrijf. Bio MPA is een biobased aromatische bouwsteen voor toepassingen in onder meer coatings.

 

Relement is een pionier op het gebied van specialty aromaten, waarvoor momenteel geen duurzame alternatieven bestaan. Met behulp van eigen, gepatenteerde technologie kan Relement agrarische reststromen omzetten in bio‑aromaten. Deze producten verbeteren niet alleen het milieuprofiel en verlagen de CO₂‑uitstoot, maar maken ook betere prestaties mogelijk van producten zoals coatings, lijmen en composietmaterialen.

De investeringen zijn afkomstig van KIKK Capital, Yield Lab Europe, de Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM), TNO Ventures en het management van het bedrijf. “Hiermee kunnen we onze missie versnellen om hoogwaardige, duurzame ingrediënten naar de markt te brengen,” zegt Roger Blokland, CEO en medeoprichter van Relement. “Met hulp van onze productiepartners schalen we de productie van Bio MPA op. De stap die we nu zetten markeert de overgang van pilotprojecten naar commerciële levering.”

“Relement heeft TNO‑innovatie vertaald naar een schaalbare route voor Bio MPA. Deze investeringsronde bevestigt het vertrouwen in het team en de technologie waarmee zij duurzame coatings en materialen mogelijk maken — impact die wij met trots ondersteunen,” aldus Hans Boumans, directeur van TNO Ventures.

Lees hier het persbericht over de nieuwe investeringsronde van Relement.