Home
Chemie en...
AAA

VNCI online

Rss-feed Blijf bij @ RSS-feed
Twitter Volg VNCI @ Twitter
LinkedIn Word lid @ LinkedIn
Facebook Vind leuk @ Facebook

Chemie in 2030

Toekomst chemie
Bekijk het rapport

Artikelen uit de Chemie nieuwsbrief

<< Bekijk alle nieuwsbriefartikelen

De stoffenvraag van de week 48: moet ik oude VIB's bewaren?

Uitgave: Nieuwsbrief 2011 week 46 > Categorie: VNCI Stoffenbeleid > Datum: 08 Dec 2011

De VNCI ontvangt regelmatig vragen over de praktische uitvoering van Reach en CLP en de problemen daarbij. Om bedrijven te helpen bij de in- en uitvoering van de nieuwe regels, behandelt de VNCI iedere week een vraag die over deze verordeningen aan de VNCI is gesteld.

Vraag (Reach): ik ontvang regelmatig nieuwe versies (updates) van veiligheidsinformatiebladen (VIB's). Moet ik de oude versies bewaren?

Antwoord: Ja. Hoewel in Reach de bewaarplicht voor VIB's niet expliciet is geregeld, is er wel een algemene bewaarplicht voorgeschreven in artikel 36: "Elke fabrikant, importeur, downstreamgebruiker of distributeur verzamelt alle informatie die hij nodig heeft om zijn verplichtingen krachtens deze verordening te vervullen en houdt die informatie beschikbaar gedurende ten minste 10 jaar nadat hij de stof of het preparaat voor het laatst heeft vervaardigd, ingevoerd, geleverd of gebruikt. (…)".

Houders van de VIB’s wordt aangeraden deze VIB's en eventuele andere informatie te bewaren met het oog op bijvoorbeeld productaansprakelijkheid. Daarbij moet worden overwogen informatie gedurende een langere periode dan de wettelijke 10 jaar te bewaren, bijvoorbeeld voor producten met chronische (milieu-)effecten.

Blijf automatisch op de hoogte via de wekelijkse VNCI-nieuwsbrief


RSS-logo Abonneer uzelf via RSS op de nieuwsbrief