Home
Chemie en...
AAA

VNCI online

Rss-feed Blijf bij @ RSS-feed
Twitter Volg VNCI @ Twitter
LinkedIn Word lid @ LinkedIn
Facebook Vind leuk @ Facebook

Chemie in 2030

Toekomst chemie
Bekijk het rapport

Artikelen uit de Chemie nieuwsbrief

<< Bekijk alle nieuwsbriefartikelen

De stoffenvraag van de week 44: waar moet een bevoegd persoon aan voldoen?

Uitgave: Nieuwsbrief 2011 week 42 > Categorie: VNCI Stoffenbeleid > Datum: 10 Nov 2011

De VNCI ontvangt regelmatig vragen over de praktische uitvoering van Reach en CLP en de problemen daarbij. Om bedrijven te helpen bij de in- en uitvoering van de nieuwe regels, behandelt de VNCI iedere week een vraag die over deze verordeningen aan de VNCI is gesteld.

Vraag (Reach): In de Reach-verordening wordt geëist dat het veiligheidsinformatieblad (VIB) wordt opgesteld door een 'bevoegd persoon'. Aan welke eisen moet deze persoon voldoen?

Antwoord: er is geen specifieke definitie gegeven voor 'bevoegd persoon'. De wetgever gaat ervan uit dat het VIB wordt opgesteld door een persoon (of een groep van personen) die op basis van opleiding, ervaring en training over voldoende kennis beschikt om het VIB (of onderdelen daarvan) op te stellen. De leverancier van het VIB kan deze taak delegeren aan zijn eigen personeel of aan derden.

Het is niet noodzakelijk (en eigenlijk ook niet goed mogelijk) dat één persoon alle benodigde kennis en expertise bezit. Het opstellen van een VIB vereist namelijk kennis van uiteenlopende gebieden, zoals chemie, toxicologie, arbeidsveiligheid, vervoer van gevaarlijke stoffen en milieu. De 'bevoegde persoon' zal dus vaak intern en extern hulp moeten vragen, zorgt voor de noodzakelijke consistentie van het VIB, en heeft dus vooral de rol van coördinator en eindredacteur. Hij zal ook de kwaliteit van de inhoud moeten bewaken.

Blijf automatisch op de hoogte via de wekelijkse VNCI-nieuwsbrief


RSS-logo Abonneer uzelf via RSS op de nieuwsbrief