Home
Chemie en...
AAA

VNCI online

Rss-feed Blijf bij @ RSS-feed
Twitter Volg VNCI @ Twitter
LinkedIn Word lid @ LinkedIn
Facebook Vind leuk @ Facebook

Chemie in 2030

Toekomst chemie
Bekijk het rapport

Artikelen uit de Chemie nieuwsbrief

<< Bekijk alle nieuwsbriefartikelen

De stoffenvraag van de week 29: wat moet ik doen met geïmporteerde voorwerpen?

Uitgave: Nieuwsbrief 2011 week 15 > Categorie: VNCI Stoffenbeleid > Datum: 14 Apr 2011

De VNCI ontvangt regelmatig vragen over de praktische uitvoering van Reach en CLP en de problemen daarbij. Om bedrijven te helpen bij de in- en uitvoering van de nieuwe regels, behandelt de VNCI iedere week een vraag die over deze verordeningen aan de VNCI is gesteld.

Vraag (Reach): mijn onderneming importeert voorwerpen uit de Verenigde Staten. Ik heb begrepen dat ik in sommige gevallen informatie hierover moet melden aan het Europees Chemicaliënagentschap (ECHA). Hoe zit dit precies?

Antwoord: producenten en importeurs van voorwerpen (meubels, producten voor de bouw, kleding, et cetera) zijn in bepaalde gevallen wettelijk verplicht om het ECHA te melden dat er in die voorwerpen zogenoemde 'zeer zorgwekkende stoffen' (Substances of very high concern (SVHC), opgenomen in de kandidatenlijst) aanwezig zijn. Deze verplichting geldt in de volgende situatie:
  • de hoeveelheid van de stof of stoffen in het voorwerp is 0,1% gewichtprocent of meer
  • de hoeveelheid van deze stof of stoffen in het voorwerp is meer dan 1 ton per producent of importeur per jaar.
Bedrijven moeten dit binnen 6 maanden melden na opname van de stof op de kandidatenlijst. Voor stoffen die op of voor 1 december 2010 zijn opgenomen in de kandidatenlijst moet de melding uiterlijk op 1 juni zijn ingediend.

Op de website van het ECHA is een overzicht van de stoffen op de kandidatenlijst. Daarnaast heeft het ECHA een speciale website met informatie over deze meldingsplicht.

Bekijk alle CLP- en Reach-vragen en -antwoorden op www.vnci.nl/clp-reach

Ook een vraag over CLP of Reach? Neem dan per e-mail contact op met VNCI-stoffensecretaris Dirk van Well

Lees de opinie van de VNCI over CLP en Reach

Blijf automatisch op de hoogte via de wekelijkse VNCI-nieuwsbrief


RSS-logo Abonneer uzelf via RSS op de nieuwsbrief