Home
Chemie en...
AAA

VNCI online

Rss-feed Blijf bij @ RSS-feed
Twitter Volg VNCI @ Twitter
LinkedIn Word lid @ LinkedIn
Facebook Vind leuk @ Facebook

Chemie in 2030

Toekomst chemie
Bekijk het rapport

Artikelen uit de Chemie nieuwsbrief

<< Bekijk alle nieuwsbriefartikelen

Europees productieherstel houdt aan in 2010

Uitgave: Nieuwsbrief 2010 week 31 > Categorie: VNCI Economie > Datum: 02 sep 2010

In vergelijking met juni 2009 produceerde de Europese chemie afgelopen juni 10,6% meer. Over het eerste half jaar gezien ligt het productieniveau van 2010 14,3% hoger dan vorig jaar. Dit blijkt uit cijfers die de Europese chemievereniging Cefic deze week heeft gepubliceerd. Hieruit wordt ook duidelijk dat de productie sinds december 2008 constant toeneemt.

Ook de prijzen en verkoop van chemische producten namen de afgelopen tijd toe. Juni 2010 lag het prijsniveau 7% hoger dan een jaar eerder, terwijl er in mei 2010 24,5% meer verkocht werd dan in mei 2009.

Ook in Nederland zijn soortgelijke tendensen zichtbaar. Cijfers van het CBS toonden deze week dat in juli 2010 de afzetprijzen 21% hoger lager dan in dezelfde maand vorig jaar. Daarnaast bleek begin augustus uit CBS-cijfers dat de de omzet in juni 2010 36% was gestegen ten opzichte van 2009.

Groei productie Europese chemische industrie per sector (jaar-op-jaar-vergelijking in %)
Europese productie van de chemische industrie

Lees de opinie van de VNCI over economie

Blijf automatisch op de hoogte via de wekelijkse VNCI-nieuwsbrief


RSS-logo Abonneer uzelf via RSS op de nieuwsbrief