Home
Chemie en...
AAA

VNCI online

Rss-feed Blijf bij @ RSS-feed
Twitter Volg VNCI @ Twitter
LinkedIn Word lid @ LinkedIn
Facebook Vind leuk @ Facebook

Chemie in 2030

Toekomst chemie
Bekijk het rapport

Artikelen uit de Chemie nieuwsbrief

<< Bekijk alle nieuwsbriefartikelen

Aantal WO-studenten chemie in 10 jaar met 139% gestegen

Uitgave: Nieuwsbrief 2010 week 31 > Categorie: VNCI Onderwijs en innovatie > Datum: 02 sep 2010

Maar liefst 139% méér WO-studenten chemie in 8 jaar tijd. Dat is de uitkomst van het VNCI-onderzoek naar het aantal mensen dat een chemische opleiding op universitair niveau volgt. In 2000-2001 waren dit er 2050, terwijl 4896 studenten in 2008-2009 ingeschreven stonden. Daarbij moet opgemerkt worden dat er begin 2000 nog maar 7 chemie-opleidingen waren, tegenover 21 in 2008.

De stijging wordt vooral veroorzaakt door de toenemende populariteit van studies die niet puur om chemie draaien, maar een chemiecomponent hebben. Het aantal studenten aan traditionele chemieopleidingen is sinds 2000-2001 juist gedaald.

Het onderzoek vond plaats door bij de voormalige Informatie Beheer Groep (nu DUO) alle inschrijfgegevens van de afgelopen 9 jaar op te vragen. Vervolgens werd in overleg met de Nederlandse universiteiten bepaald welke chemiestudies er zijn. Ook werd met hen het onderscheid gemaakt tussen traditionele chemieopleidingen en opleidingen met een chemiecomponent.

Aanleiding voor het onderzoek waren de tegenstrijdige signalen die verschillende onderzoeken afgeven over de inschrijfcijfers. Momenteel voert de VNCI een soortgelijk onderzoek uit naar de inschrijfcijfers voor HBO-studies chemie.

Lees de opinie van de VNCI over opleidingen

Blijf automatisch op de hoogte via de wekelijkse VNCI-nieuwsbrief


RSS-logo Abonneer uzelf via RSS op de nieuwsbrief